Kocaeli Belediyesi

DENİZ YÜZEYİ TEMİZLEME TEKNELERİ

İzmit Körfezi’nde gemi atık alımı faaliyetleri yürütülürken, körfezin korunması ve temizliği için dört adet deniz yüzeyi temizleme teknesi, çevre kontrol botu ve çevre denetim ve kontrol uçağı ile de çalışmalar sürdürülmektedir.

Kocaeli il sınırı kıyı ve denizlerinde, sürdürülebilir bir deniz yüzeyi temizliği sağlamak amacıyla kıyı, dere ağızları vb. bölgelerde deniz yüzeyi temizlik işlerini gerçekleştirmek,  kıyı ve denizlerinde deniz yüzeyi kirliliğinin tespiti ve kontrolünü sağlamak, Deniz yüzeyinde bulunan evsel yüzer katı atıkların toplanması (içecek kutusu, şişe, kâğıt, sert köpük, vb.) Doğal çöp sayılabilecek ağaç dalları, yapraklar vb çöplerin, sızıntı ve kimyasal yayılma yapmayan endüstriyel katı atıkların toplanması amacıyla dört adet deniz yüzeyi temizleme teknesi ve kontrol botu hizmet vermektedir.

Adres : Alikahya Atatürk Mah. Çarşıbaşı Cad. No.350 İzmit/Kocaeli     Tel : 0 262 316 60 00 Dahili : 6162-6029     Faks : 0262 316 60 50      E-Posta : denizhizmetleri@izaydas.com.tr
Copyright 2018 Tüm Hakları Saklıdır. İZAYDAŞ